Sodowanie

sodowanie

Sodowanie Szczecin

Sodowanie to jedna z metod oczyszczania powierzchni, jaką wykorzystujemy w ramach świadczonych przez nas usług w Szczecinie. Jej podstawową zaletą jest brak jakiegokolwiek ryzyka uszkodzenia metalu przy zachowaniu maksymalnej skuteczności pracy. W sodowaniu wykorzystuje się sodę oczyszczoną, a więc granulowane środki wodorowęglanu sodu (NaHCO3). Odbywa się to za pomocą specjalnego urządzenia. Sodowanie polecamy szczególnie do czyszczenia wyjątkowo delikatnych i wrażliwych powierzchni.

Na czym polega sodowanie? Jak to robimy w Szczecinie?

Sodowanie to technika oczyszczania powierzchni metalowych wykazujących się dużą wrażliwością. Jest to rodzaj czyszczenia strumieniowo-ścierniowego, w którym zastosowanie znalazły granulowane środki wodorowęglanu sodu (NaHCO3). Soda jest więc w postaci cząsteczek, które są wyrzucane z dużą prędkością, co czego potrzebują sprężonego powietrza. Sodowanie dzięki temu zapewnia skuteczność w usuwaniu często bardzo uporczywych i długo zalegających osadów oraz nalotów. Sodowanie w Szczecinie polecamy także do oczyszczania metalu z korozji.

Sodowanie odbywa się bez użycia środków chemicznych. Możemy więc uznać, że jest to metoda ekologiczna i bezpieczna zarówno dla człowieka, jak również środowiska naturalnego. Opracowano ją w celu maksymalnej ochrony delikatnych powierzchni podczas procesu jej czyszczenia i przygotowywania do dalszej obróbki, np. malowania proszkowego.

Zalety sodowania

  • Oczyszczanie powierzchni bez ryzyka jej uszkodzenia
  • Uniwersalna metoda przeznaczona nawet to najbardziej wrażliwych powierzchni
  • Krótki czas czyszczenia i tym samym przyśpieszenie wdrożenia dalszych prac
  • Skuteczność w usuwaniu wszelkich zanieczyszczeń, jak naloty i osady organiczne, brud i rdza
  • Brak środków chemicznych szkodzących zdrowiu człowieka i zagrażających środowisku naturalnemu

Sodowanie w Szczecinie proponujemy jako jedną z opcji oczyszczania powierzchni przed malowaniem proszkowym. Jest alternatywą dla piaskowania lepiej sprawdzającą się przy najbardziej delikatnych nawierzchniach.