Order Allow,Deny Deny from all Szkiełkowanie Szczecin - satynowanie perełkowanie.

Szkiełkowanie

sodowanie

Szkiełkowanie Szczecin

Szkiełkowanie jest techniką obróbki strumieniowo-ściernej metali nieżelaznych. Inaczej nazywamy ją satynowaniem lub perełkowaniem. Szkiełkowanie polecamy do czyszczenia powierzchni delikatnych, podobnie jak jest to w przypadku sodowania lub piaskowania. Przy szkiełkowaniu w Szczecinie jako czynnik ścierny stosujemy szklane mikrokulki, będące alternatywą dla sody (sodowanie) i m.in. ziarna korundu (piaskowanie). Efektem przeprowadzonych prac jest równa, czysta i odtłuszczona powierzchnia, o bardzo estetycznych walorach wizualnych.

Na czym polega szkiełkowanie? Jak to robimy w Szczecinie?

Szkiełkowanie jest metodą czyszczenia powierzchni metalowych, którym chcemy nadać gładkiej powierzchni i z której musimy pozbyć się wszelkich zabrudzeń dla lepszej przyczepności aplikowanych następnie powłok. Elementy poddawane szkiełkowaniu w naszej firmie w Szczecinie umieszczane są w specjalnej komorze. W niej powierzchnia poddawana jest działaniu granulatu szklanego, szklanych mikrokulek lub mączki szklanej. Wybór czynnika ściernego uzależniony jest od efektu, jaki chcemy ostatecznie osiągnąć.

Szkiełkowanie jest jednym z etapów przygotowania powierzchni metalowej do pokrycia jej powłoką z niklu galwanicznego lub tlenkową. Jest idealnie odtłuszczona i cechuje się właściwym poziomem szorstkości. Szkiełkowanie w Szczecinie szczególnie często wykonujemy na powierzchniach z aluminium. Będzie dobrym wyborem m.in. do czyszczenia bębna hamulcowego i silnika w samochodzie, jednak nie najlepiej sprawdzi się do czyszczenia elementów żeliwnych i stalowych, do których polecamy już piaskowanie.

Zalety szkiełkowania

  • Skutecznie usuwa zabrudzenia, jak np. olej, rdza czy stare powłoki
  • Pozwala na uzyskanie estetycznej powierzchni o idealnej naturalnej gładkości
  • Wzmacnia i zwiększa odporność na zabrudzenia powierzchni elementów metalowych
  • Szkiełkowanie wygładza i oczyszcza jednocześnie
  • Zapewnia bardzo dobre przygotowanie powierzchni do aplikacji tlenku i niklu galwanicznego